Aktualności

Bądź na bieżąco z naszą ofertą

Czyszczenie stacjonarnych zbiorników na olej napędowy

Czyszczenie stacjonarnych zbiorników na olej napędowy

17 października 2019

Zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy jak dużo zanieczyszczeń zbiera się w naszym zbiorniku na paliwo – w końcu jak często zaglądamy do wnętrza zbiornika?

Dla zobrazowania Państwu jak zanieczyszczony potrafi być Państwa zbiornik przedstawiamy kilka przykładowych zdjęć z realizacji usługi czyszczenia zbiorników na olej napędowy:

Jak pokazuje nam doświadczenie, wielu użytkowników zbiorników nie zdaje sobie sprawy z poziomu zanieczyszczenia jaki może osiągnąć zbiornik w trakcie jego eksploatacji. Jak każde zanieczyszczenie, tak i te w zbiorniku, potrafi przysporzyć nam wielu problemów – w tym tych bardzo kosztownych.

Choć to może i oczywiste przedstawiamy Państwu najczęstsze problemy spowodowane zanieczyszczonym paliwem:

 • Konieczność częstych wymian filtrów paliwa montowanych w układzie dystrybucyjnym (koszt filtra i jego wymiany).
 • W układach dystrybucyjny nie posiadających w swym układzie filtra czyszczącego, zanieczyszczenia przedostają się do Pojazdów narażając użytkowników na konieczność wymiany filtrów w Pojazdach lub wręcz konieczność czyszczenia układów paliwowych (koszt filtra i usługi jego wymiany).
 • Uszkodzenie lub zanieczyszczenia liczników dystrybuowanego paliwa, co w konsekwencji ma wpływ na kalibrację (właściwą ilość dawki dystrybuowanego paliwa) lub  przestój w tankowaniu wynikający z konieczności konserwacji lub jego wymiany (koszty strat magazynowych).
 • Zmniejszenie wydajności pompy paliwa (uszkodzenie łopatek lub samej pompy (koszty eksploatacyjne).
 • Niewłaściwa praca pistoletów paliwa, które z powodu zanieczyszczenia mechanizmu automatycznego zamykania zaworu powodują rozlewanie paliwa lub wręcz uniemożliwiają tankowanie. Konieczność częstych konserwacji zabrudzonych pistoletów lub ich wymiana (koszty eksploatacyjne).
 • Uszkodzenie innych urządzeń np. w pojazdach (koszty).
 • Błędna interpretacja oceny jakości dostarczonego paliwa. Oceniamy jakość ostatniej dostawy, nie zdając sobie sprawy że problemy jakościowe to konsekwencja nagromadzonych zanieczyszczeń.
 • Na koniec – stres i wymierne straty wynikający z braku możliwości zatankowania pojazdów celem realizacji Państwa usług.

Nasza firma oferuję usługę czyszczenia zbiorników:
Dwupłaszczowych, jednopłaszczowych, plastikowych i stalowych o wszelkich dostępnych na rynku pojemnościach.

Skontaktuj się z nami – wyczyścimy Twój zbiornik.
Twoja Własna Diesel Stacja.

Zobacz też inne nasze produkty

Masz pytania? Chętnie odpowiemy!

  Imię i nazwisko

  Adres e-mail

  Telefon kontaktowy

  Lokalizacja

  Treść wiadomości

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Petroleo DMS sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, przy ul.Słubickiej 18 w celu odpowiedzi na zapytanie za pomocą poczty elektronicznej i/lub telefonu. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się na stronie polityki prywatności.

  Wyrażam zgodę:

  Kontakt Biuro

  Petroleo Diesel Management System Sp. z o.o.
  ul. Słubicka 18, 53-615 Wrocław

  e-mail: biuro@petroleo.pl