Aktualności

Bądź na bieżąco z naszą ofertą

Czyszczenie stacjonarnych zbiorników na olej napędowy

Czyszczenie stacjonarnych zbiorników na olej napędowy

17 października 2019

Zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy jak dużo zanieczyszczeń zbiera się w naszym zbiorniku na paliwo – w końcu jak często zaglądamy do wnętrza zbiornika?

Dla zobrazowania Państwu jak zanieczyszczony potrafi być Państwa zbiornik przedstawiamy kilka przykładowych zdjęć z realizacji usługi czyszczenia zbiorników na olej napędowy:

Jak pokazuje nam doświadczenie, wielu użytkowników zbiorników nie zdaje sobie sprawy z poziomu zanieczyszczenia jaki może osiągnąć zbiornik w trakcie jego eksploatacji. Jak każde zanieczyszczenie, tak i te w zbiorniku, potrafi przysporzyć nam wielu problemów – w tym tych bardzo kosztownych.

Choć to może i oczywiste przedstawiamy Państwu najczęstsze problemy spowodowane zanieczyszczonym paliwem:

  • Konieczność częstych wymian filtrów paliwa montowanych w układzie dystrybucyjnym (koszt filtra i jego wymiany).
  • W układach dystrybucyjny nie posiadających w swym układzie filtra czyszczącego, zanieczyszczenia przedostają się do Pojazdów narażając użytkowników na konieczność wymiany filtrów w Pojazdach lub wręcz konieczność czyszczenia układów paliwowych (koszt filtra i usługi jego wymiany).
  • Uszkodzenie lub zanieczyszczenia liczników dystrybuowanego paliwa, co w konsekwencji ma wpływ na kalibrację (właściwą ilość dawki dystrybuowanego paliwa) lub  przestój w tankowaniu wynikający z konieczności konserwacji lub jego wymiany (koszty strat magazynowych).
  • Zmniejszenie wydajności pompy paliwa (uszkodzenie łopatek lub samej pompy (koszty eksploatacyjne).
  • Niewłaściwa praca pistoletów paliwa, które z powodu zanieczyszczenia mechanizmu automatycznego zamykania zaworu powodują rozlewanie paliwa lub wręcz uniemożliwiają tankowanie. Konieczność częstych konserwacji zabrudzonych pistoletów lub ich wymiana (koszty eksploatacyjne).
  • Uszkodzenie innych urządzeń np. w pojazdach (koszty).
  • Błędna interpretacja oceny jakości dostarczonego paliwa. Oceniamy jakość ostatniej dostawy, nie zdając sobie sprawy że problemy jakościowe to konsekwencja nagromadzonych zanieczyszczeń.
  • Na koniec – stres i wymierne straty wynikający z braku możliwości zatankowania pojazdów celem realizacji Państwa usług.

Nasza firma oferuję usługę czyszczenia zbiorników:
Dwupłaszczowych, jednopłaszczowych, plastikowych i stalowych o wszelkich dostępnych na rynku pojemnościach.

Skontaktuj się z nami – wyczyścimy Twój zbiornik.
Twoja Własna Diesel Stacja.