Aktualności

Bądź na bieżąco z naszą ofertą

Nowa dyrektywa Parlamentu Europejskiego w sprawie jakości benzyny i oleju napędowego

Nowa dyrektywa Parlamentu Europejskiego w sprawie jakości benzyny i oleju napędowego

2 października 2015

W dniu 5-go października 2005 roku wejdzie w zycie dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej 2015/1513, uchwalona dnia 9-go września 2015 roku, która odnosi się do jakości benzyny i olejów napędowych.

Główną zmianą jest określenie maksymalnego poziomu udziału biopaliw powstających z roślin zbożowych, wysokoskrobiowych, cukrowych, oleistych oraz uprawiancyh wyłącznie w celach energetycznych.

Dla polskich parlamentarzystów ważne było wprowadzenie takiej możliwośći, nie obowiązku, poniewaz Polska produkuje biokomponenty głównie z ww. upraw. Ograniczenie tych źródeł mogłoby sprawić, ze kraj nie osiągnie zwiększenia ilości energii ze źródeł odnawialnych. Dzieje się tak, poniewaz polskie biokomponenty w głównej mierze składają się z roślin spozywczych.

Dodatkowo, ciekawostką są nowe załozenia Europejskiego Komitetu Normalizacji (CEN). CEN zakłada wprowadzenie jednolitego rodzaju oznaczania paliwa na stacjach paliw. Aby załozenia te zostały zrealizowane, powołano tzw. Komitet Techniczny 441. Głównym jego zadaniem jest utworzenie, jak najbardziej czytelnych i trwałych oznaczeń.

Z niecierpliwością czekamy na informacje dotyczące oznaczeń na stacjach paliw, o czym również Państwa poinformujemy.

(Źródło: Oficjalna strona internetowa Polskiej Izby Paliw Płynnych http://www.paliwa.pl/strona-startowa/archiwum/dyrektywa-pe-ws-jakosci-benzyny-i-olejow-napedowych)

Zobacz też inne nasze produkty

Masz pytania? Chętnie odpowiemy!

  Imię i nazwisko

  Adres e-mail

  Telefon kontaktowy

  Lokalizacja

  Treść wiadomości

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Petroleo DMS sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, przy ul.Słubickiej 18 w celu odpowiedzi na zapytanie za pomocą poczty elektronicznej i/lub telefonu. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się na stronie polityki prywatności.

  Wyrażam zgodę:

  Kontakt Biuro

  Petroleo Diesel Management System Sp. z o.o.
  ul. Słubicka 18, 53-615 Wrocław

  e-mail: biuro@petroleo.pl